MİNECRAFT REHBERİ


MİNECRAFT HAVAİ FİŞEK YAPIMI :)

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere havai fişek yapımını göstereceğim.

1.4.6 sürümünde çıkan havai fişekler sadece zevk için yapılmıştır başka bir şey de kullanılmıyor.

Görünümü : 

Yapım : 

İlk olarak istediğiniz bir renkte firework star yapmalısınız.Bunu yapmadan atabilirsiniz fakat havada patlamaz sadece gider.

Firework Star : 

Ben sadece pembe renkle yaptığım için bu pembe çıkacak havai fişek gördüğünüz üzere. Orta en üste gunpowder(barut) koymak zorundasınız etrafınada istediğiniz renklerde döşeyin isterseniz hepsini farklı renklerde yapın o renklerde atacaktır.Onuda göstereyim.Tıkladığınızda resim büyüyecektir.
Bunu yaptıktan sonra kağıt ile barutu üst üste koyup en altta firework star ı koyarsanız havai fişeğiniz hazırdır.
Bu havai fişekleri değişik şekillerde göstermesi için başka malzemelerde kullanmanız gerekir bunlar mesela diamond,heads(yeni çıkan yüz creeper,steve vs. ) gold nugget(altın parçası) feather(tüy) fire charge ve glowstone dust.Onların yapımı şu şekilde koyduğum head yerine üst taraftaki söylediğim malzemelerden birini koyabilirsiniz.
Buda yaptığım mavi head şekilli havai fişek :) Bunlarda Minecraft Wiki'de olan fotoğraflar : Fire Charge :


Gold Nugget :


Heads :


Feather :


Glowstone Dust :Diamond :


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MİNECRAFT TUZAK KANCASINI KULLANMAYI ANLATACAGIM :)

Merhaba.1.3 ile gelen yeniliklerinden tripwire hook(tuzak ipi,kancası) ın yapımını ve kullanımı anlatacağım.

Tuzak kancası ile adı üstünde tuzaklar yapabilirsiniz.Üzerinden geçen canlı her tür ile redstone devrenizi çalıştırabilirsiniz.
Yapım malzemeleri : 
1 adet demir
1 adet çubuk
1 adet işlenmiş tahta


Kullanım :
Tuzak kurmak için bu 2 kancayı aynı kare hizasında koyun.Aralarında kalan boşluğa ipleri yerleştirin.Redstone devreniz varsa bu tuzak çok işe yarayacaktır.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


MİNECRAFT PATATES VE HAVUÇ REHBERİ En son 1.4 çıkmasının ardından 2 adet yiyecek oyuna eklenmişti bunların birincisi patates diğeri havuçtur.Bilmeyenler için bu 2 yiyeceğin özelliklerini,nereden bulunacağını ve nasıl yenebileceğini anlatacağım.

Patates : 
Nadir olarak zombilerden düşer.Npc villager'larda ( köylerde ) bulabilirsiniz.Bunları toprağı çapa ile sağ tıkladıktan sonra ekmeye hazır toprak olunca sağ tıklayarak ekiniz daha sonra büyüdüğünde toplayınız.Bu şekilde yerseniz açlık barı az dolacaktır fakat pişiripte yerseniz daha çok dolacaktır.

Görünüşü bu şekildedir.Pişirince haşlanmış patates olur ve 3 açlık barınızı doldurur.

Havuç : 
Havuçta aynı şekilde nadir olarak zombilerden düşer ve köylerde bulabilirsiniz.Aynı şekilde çapa ile sağ tıkladıktan sonra ekebilirsiniz.Büyüğünde toplayabilir ve yiyebilirsiniz.

Altın Havuç : Bu havuç bildiğim kadarıyla canınızı tümüyle dolduruyor.Yapmak için ortaya havuç etrafına altın parçacıkları koymanız yeterlidir.Aynı Altın Elma yapar gibi.

0 yorum:

Yorum Gönder

About

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Google+ Followers

Translate

About Me

© Minecraft Güncel Rehber, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena